Ehk oled veebis näinud videoid, kus pilved või päike kiirelt üle taevavõlvi liiguvad või mitmepäevane ehitus efektselt kaheminutilise videoklipi abil maha mängitakse? Selliseid lummavaid filmiklippe kutsutakse time-lapse videoteks ning neid saab teha ükskõik millise peegelkaameraga. On vaja lihtsalt pealehakkamist ja teadmisi. Uhiuues fotokursuses “Time-lapse fotograafia – kuidas luua imeilusaid time-lapse filme” saadselges ja lihtsas eesti keeles teada kõik algtõed, mida on vaja ilusate ja efektsete time-lapse videote loomiseks.
Kursuse autoriks on foto- ja videograaf Toomas Ili, kelle peegelkaamera katik on intervallvõttes klõbisenud juba pea 10 aastat. Selles kursuses toob ta oma kogemused nüüd sinuni, jagades kasulikke nippe nende kõige ilusamate kaadrite saamiseks. Toomas kirjeldab ohte, mis intervallvõtte pildistajat varitsevad ja annab konkreetseid lahendusi nende ohtude elimineerimiseks. Samuti kirjeldab Toomas detailselt töökäike, mis sadade fotode töötlemise võimalikult lihtsaks ja kiireks muudavad. Kõik see on kursuses olemas – vürtsitatuna näitlike time-lapse videoklippidega (kokku 26).
Võib-olla on sinu kaameral intervalomeetri ehk time-lapse`i funktsioon juba sisse ehitatud? Siis oledki juba kursuse kaugusel ilusatest time-lapse videotest. Kui sinu fotoaparaadil aga time-lapse funktsionaalsust pole, on sul tarvis kaamerale lisaks intervalomeetri funktsiooniga kaugpäästikut. Kursusel seletab Toomas täpselt millist ja miks.
Time-lapse kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma fotokaameraga luua midagi ilusat. Hea oleks, kui kursusel osalejal oleks juba mingi arusaamine sellest, kuidas kaamera toimib – algteadmises ava, säriaja ja ISO koostoimimisest ja pisut kogemust manuaalrežiimis pildistamisel. Kui sa nendes valdkondades eriti kindel pole, siis saad oma teadmisi kinnistada siinsamas lehel oleva kursuse “Fotograafia algkursus” abil.