Night Crew Labs, kes on tuntud video poolest, milles nad lennutasid kaamera õhupalliga stratosfääri ning filmisid sealt Grand Canyonit, on välja andnud uue video. Nimelt märtsis kinnitasid Bryan Chan, Ashish Goel, Tyler Reid, Corey Snyder ja Paul Tarantino (koos külalisega Adrien Perkinsiga), õhupalli külge Sony a7s hübriidkaamera koos välise salvestiga ning lennutasid selle 23,8 kilomeetri kõrgusele. Sealt nad filmisid virmalisi ning see on nende endi sõnul esimene selletaoline video üldse.
Videos on näha, kuidas õhupall tõuseb üha kõrgemale ning kaamera samal ajal filmib. Kuigi kvaliteet ei ole kõige parem, on siiski tegu väga erilise videoga, sest õhupall tõstis kaamera oluliselt kõrgemale kui näiteks lendab keskmine reisilennuk. Seega on turvaline väita, et sellise nurga alt ei ole just paljud inimesed virmalisi näinud.
Vaata ainulaadseid kaadreid virmalistest siit:
Tehnilisest poolest
Nagu mainitud sai, kasutati kaamerana Sony a7s hübriidkaamerat ning objektiiviks oli sel Rokinon 24mm f/1.4. ISO tundlikkuseks seati 51200. Väliseks salvestiks pandi karpi kaasa Atomos Ninja Flame, mis oli ühendatud HDMI kaabli kaudu. Sel moel sai mööda ka 29-minutilisest videosalvestuse piirangust ning säästa kaamera enda toidet. Kaamera toide tuli loomulikult välisest akust ning soojustamine oli kriitiline. Kui akud hakkavad tühjenema kiirelt juba 0 kraadi juures, siis stratosääris on külma -50 kraadi. Selletõttu kasutati Varavoni välist toidet, mille mahutavus on 10400 mAh.
Loomulikult arvestati ka sellega, et üks hetk õhupall plahvatab ning selle tarvis oli kaamera ja palli vahele kinnitatud langevari.
Kasti sees olev arvuti põhines Arduino Mega plaadil ning nimeks sai see BRIC (Balloon Re-Programmable Integrated Computer). Samuti sai seade erinevaid sensoreid, mis mõõtsid temperatuuri, rõhku, kõrgust, koordinaate jne. Samuti ühendati külge ka positsioneerijad, sest kui seade alla tuleb, peab selle kuidagi ju ka üles leidma. Kui varasemalt kasutas meeskond selleks mobiiltelefone, siis seekordne missioon toimus kohas, kus suure tõenäosusega pole lahendus piisavalt usaldusväärne. Kindluse mõttes kasutati eraldiseisvat satelliitidelt reaalajas infot saavat GPS vastuvõtjat. Samuti edastas seade reaalajas telemeetriainfot vastuvõtjasse, mis oli USB kaudu ühendatud sülearvutiga.
Keda huvitab põhjalikum kirjeldus tehnilise poole kohta, vaatab seda videot:
Loe põhjalikku postitust projekti kohta siit
Allikas: Night Crew Labs